۱۴۰۳ چهارشنبه ۲۹ فروردين
معرفی شرکت
معرفی شرکت

شرکت محصولات کاغذی لطیف در یک نگاه:
شرکت محصولات کاغذی لطیف در تاریخ 1364/3/7 تاسیس و عملیات اجرایی خود را در اواخر سال 1370 در شهر صنعتی هشتگرد در زمینی به مساحت 65 هزار مترمربع و زیر بنایی حدود 30 هزار متر مربع و با ظرفیت 15،000 تن محصولات کاغذی آغاز نمود و پس از گذشت 2/5 سال در نیمه اول سال 1373 بهره برداری از آن آغاز گردید . این شرکت تنها کارخانه دارای واحد جوهر زدائی ( Deinking) در صنایع کاغذ سازی ایران می باشد و قادر است با استفاده از سیستم شناور سازی قلیایی روزانه 90 تن کاغذ باطله را جوهر زدایی نماید، هم چنین با دارا بودن ماشین کاغذ مجهز به سیستم کنترل PLC  و DCS، عرض 2800 میلیمتر و سرعت تولیدی 1400 متر بر دقیقه توانایی تولید انواع کاغذ های گرماژ پایین را دارا می باشد .

شرکت محصولات کاغذی لطیف حامی همیشه محیط زیست:
این شرکت با هدف بکار گیری حجم و دامنه وسیعتری از کاغذ های باطله در راستای حفظ محیط زیست از سال 1387 به اجرای پروژه توسعه ظرفیت همت گمارده است که بدین ترتیب قادر گردید روزانه 150 تن انواع کاغذ های باطله را جوهرزدایی نماید و در بحث زیست محیطی به عنوان یک شرکت بازیافت در خدمت محیط زیست و بهداشت محیط سالانه 35 هزار تن کاغذ باطله را با ایجاد ارزش افزوده بسیار عالی به مصرف مناسب رسانده و مضافا ً صرفه جویی ارزی خوبی در قبال میزان واردات خمیر ویرجین داشته است .
هم چنین در شرکت محصولات کاغذی لطیف فاضلاب خروجی  از واحدهای جوهر زدایی و ماشین کاغذ، تصفیه فیزیکی و شیمیایی شده و در نتیجه  نسبت  مواد جامد و معلق ، BOD  و  COD  پساب کارخانه در حد استانداردهای محیط زیست می گردد بطوریکه بخشی از پساب تصفیه شده در آبیاری فضای سبز و شستشو و نظافت سالن های تولیدی کارخانه لطیف استفاده می شود.

همچنین با بازیافت 20.000 تن کاغذ باطله  توسط شرکت محصولات کاغذی لطیف، از قطع 204.000 اصله درخت،  مصرف 336.000 متر مکعب آب و 49.200 مگاوات برق در سال، جلوگیری خواهد شد.


محصولات کاغذی لطیف با بالاترین درجه کیفیت، سلامت و بهداشت
مجموعه آزمایشگاه های لطیف دارای گواهینامه ISO 17025   مجهز به تجهیزات پیشرفته و کاملی جهت انجام آزمونهای کیفی کاغذ ، مطابق با آخرین استانداردهای ملی تدوین شده در سازمان ملی استاندارد ایران می باشد. این آزمایشگاهها شامل بخش های زیر است:
الف : آزمایشگاه تر (شیمی )
ب: آزمایشگاه خشک ( فیزیک)
ج : آزمایشگاه میکروبیولوژی
همچنین شرکت لطیف در هریک از ایستگاههای کاری جهت کنترل مواد اولیه ورودی ، محصول حین فرایند ، محصول نهایی و پساب خروجی از کارخانه دارای آزمایشگاه های مستقر در محل می باشد.