•  
     

محیط زیست امروز دیگر یک کلمه فانتزی نیست تعداد بازدید 98
محیط زیست امروز دیگر یک کلمه فانتزی نیست
معاون رییس جمهور و رئیس سازمان محیط زیست تاکید کرد: بی آبی و بی کاری دو تهدید بزرگ کشورند.
کد خبر: 367 تاریخ انتشار 1396/06/09

عیسی کلانتری  در جلسه شورای اداری استان کرمانشاه، با اشاره به آغاز فعالیت دولت دوازدهم اظهار کرد: دولت دوازدهم، اعتدال، توجه به واقعیات، تصمیم شجاعانه همراه با تدبیر، توجه به حقوق شهروندی و... را سر لوحه امور خود قرار می‌دهد. 
وی افزود: دولت بنا دارد در چهار ساله پیش رو، توسعه همه جانبه کشور، مبارزه با فساد، میدان دادن به زنان و جوانان در بخش‌های میانی مدیریتی و... را با جدیت دنبال کند. 
به گفته معاون رئیس جمهور، در حوزه اقتصادی اولویت اصلی دولت در چهار سال آینده توسعه اشتغال و به موازات آن اصلاح نظام بانکی خواهد بود. 
کلانتری خاطرنشان کرد: در حوزه سیاست داخلی نیز احترام به همه  قومیت‌ها و اقوام، توجه به زنان و جوانان، توسعه فعالیت‌های حزبی و تشکل‌های سیاسی و به رسمیت شناختن حقوق شهروندی از برنامه‌های مهم چهار سال آینده دولت است. 
وی با بیان اینکه دولت در حوزه سیاست خارجی نیز تعامل گسترده با جهان و نقش آفرینی در منطقه را دستور کار دارد، یادآوری کرد: در این بخش پاسداشت برجام و توسعه صادرات غیرنفتی از طریق تعامل با دنیا دنبال خواهد شد. 
رئیس سازمان محیط زیست توجه به مسائل فرهنگی، بهسازی عملکرد دانشگاه‌ها، توجه به محیط زیست، افزایش پوشش خدمات بیمه‌ها، حل آسیب‌های اجتماعی، اصلاح وضعیت صندوق‌های بازنشستگی، مقابله با آلودگی و... را نیز از دیگر اولویت‌های دولت دوازدهم برشمرد. 
کلانتری با اشاره به اینکه نباید فراموش کنیم دولت با محدودیت‌هایی مواجه است، تصریح کرد: درآمد دولت در سال جاری 309 هزار میلیارد تومان است و بر اساس قانون باید در همین سال 340 هزار میلیارد تومان خرج کند و این یعنی دولت با کسری حدود 30 هزار میلیارد تومانی مواجه است. 
وی عنوان کرد: از سوی دیگر برای دولت رشد اقتصادی هشت درصدی هم در نظر گرفته شده که در این بخش هم نیازمند سرمایه‌گذاری 770 هزار میلیارد تومانی هستیم. 
به گفته این مقام مسئول، همچنین دولت با جمعیت چهار میلیون نفری بیکاران هم مواجه است و ایجاد سالانه 800 هزار شغل نیز برای دولت در نظر گرفته شده است. 
معاون رئیس جمهور با تاکید بر اینکه سیاست دولت استقراض از بانک مرکزی  و افزایش نقدینگی نیست، گفت: دولت صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌ها را در برنامه دارد. 
کلانتری با اشاره به اینکه در چنین شرایطی باید سراغ منابع مالی جدید رفت، افزود: این منابع شامل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، تسهیلات بانکی، اجرای درست قانون اصل 44 و فروش واقعی شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری از قبل درآمد آن می باشد. 
وی معتقد است، با شیوه گذشته و واگذاری‌های خصولتی که مسائل را بدتر کرد، راه به جایی نمی‌بریم و نیازمند تجدید نظر کلی در مدیریت کشور هستیم. 
رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه هیچ دولتی نمی‌تواند به مردم بگوید چون پول ندارم کار انجام نمی‌دهم، تصریح کرد: دولت باید در هزینه‌های جاری صرفه‌جویی داشته باشد. ما اکنون پول فروش نفت، مالیات و ... را فقط صرف پرداخت حقوق دولتی‌ها می کنیم.

بازگشت به ابتدای صفحه
نام:
ایمیل:  
نظر:
ارسال
نظر شما با موفقیت در سامانه ثبت گردید
نظرات بینندگان